Ваш сайт

Відведення води

Переглядів: 227 Коментарі: 0 Розділ: Статті


 При проектуванні будівництва будівель, як приватного, так і загального користування, важливо продумати облаштування ділянок.

 

 Ключову роль в облаштуванні прилеглої території грає ефективна система відводу води. Тому що:

 відведення поверхневих вод захищає ділянки від скупчування осадових і талих вод на газонах і доріжках дачних ділянок і приватних будинків, тротуарах і дорогах загального користування;

 водовідведення попереджає руйнування алейок і доріжок, намокання фундаментів, скупчування вологи в підвалах і гаражах;

 на газонах і галявинах передує розмиття грунту і заболочування грунту і, як результат, запобігає гниттю рослин;

 важливо і естетичне значення водовідведення, адже, погодьтеся, доглянутий і акуратний ділянку з чистими алеями, зеленими газонами і яскравими клумбами квітів набагато красивіше чавкає під ногами болота, і завжди радує око.

 

 Якісна і дієва система водовідведення повинна передбачати «двоповерховий» дренаж, який включає відведення поверхневих вод і відведення грунтових (підземних) вод.

 

 Відведення грунтових вод (глибинний дренаж) - це підземна мережа перфорованих дренажних труб, яка збирає підземні та грунтові води і відводить їх з дільниці. Встановлюють їх на заболочених місцевостях і територіях з високим рівнем грунтових та підземних вод.

 

 Відведення поверхневих вод (поверхневий дренаж) - це система лінійних і точкових водовідводів, які збирають надлишки вологи з території та, за налагодженою мережі каналів, відводять воду в зливову каналізацію або за межі ділянки. Установка водовідводів виробляється на основі точних інженерних розрахунків, з урахуванням нерівностей поверхні і особливості устрою території.

 

 Точкові водовідводи встановлюються на перетині ухилів в нижчій точці, під поливальні кранами і під покрівельними водостоками для відведення дощових вод. Існує кілька видів точкових водоприймачів: пластиковий дощоприймач; зливний водовідвід;

 дощоприймальний колодязь бетонний. Всі водоприймачі оснащені сифонами або перегородками, для попередження виходу неприємних запахів з каналізації. Обслуговування в процесі використання легко і зручно. Для очищення виймається кошик сміттєзбірника, віддаляється сміття, промивається і встановлюється на місце.

 

 Лінійні водовідведення використовуються для відводу поверхневих вод з великих територій, алей, доріг і тротуарів. Це система лотків, захищених декоративними та захисними гратами і вбудованих пескоуловітелей. Пісковловлювачі пов'язують поверхневий дренаж з зливової каналізацією. Для підвищення пропускної здатності використовуються системи водовідведення з ухилом. Хід установки лінійного водовідведення простий і зручний і не вимагає великих земляних робіт.

 

 На російському ринку пропонується великий вибір лотків і всіх комплектуючих систем водовідводу з бетону, полімербетону та морозостійкого пластика з шириною гідравлічного перетину від 100 до 500 мм і витримують навантаження від 250 до 900 кН, що забезпечує найкраще співвідношення ціна-якість для кожного покупця.

 

 
 Системи дренажу
Источники: